Cookie
No
https://www.quiptaping.com/tasarim-icin-ipuclari/_318____IT
Cerca
Carrello

  iç tasarımı nasıl yapacaksiniz?

  dekorasyon ipuçları
  Evinizin dekorasyonunu sekillendirmek evinizin en eğlenceli kısmı, bu sizin kişiliğinizi yansıtır. Ic tasarimi ile iyi bir sekilde nasıl başa çıkabileceginizi aşağıda okuyabilirsiniz.

  Odak noktaniz
  Bir odayi dekore edeceginiz zaman merkezi bir nokta etrafına odaklanin ve odayi tasarımlamaya bu noktadan baslayin. Bu bir sanat eseri ya da bir yatak, şömine, büyük bir pencere olabilir. Buraya odaklanin ve odanın geri kalanına küçük ve orijinal aksanlar yerlestiriniz.

  Zevk, stil ve tercihlerinizi bilin
  Başlamadan önce, hangi ic mimari tarzı tercih ettiğinizi bilmek önemlidir. Bu nedenle size ilham verecek görüntüleri ve fotoğrafları bir araya toplayin. Ayrıca farklı iç mimari stillerinede bakabilirsiniz. Belirli bir stile göre dekore etmek her odanin ayni sekilde görunmesi gerektigi anlamına gelmez.

  Butcenizi belirleyin
  Tasarım ve dekorasyona başlamadan önce, mevcut bütçenizin her şeyi gerçekleştirmek için yeterli olup olmayacagini bilmeniz gerekir. Bu yuzden bir bütçe belirleyin ve beklenmedik giderler için fazladan bir butce ayirin. Boya, duvar kağıdı, halı ve mobilya fiyatlarıni hesaplamak kolay bunlari kataloglardan veya Internet uzerinden bulabilirsiniz. Fiyatlar hakkinda bilgi edinmek icin çeşitli mağazalarıda ziyaret edebilirsiniz.


   

  Bir moodboard yapin
  Şimdi iç tasarımin nasil olmasi gerektigini ve bunun icin gereken bütçeyi bildiginize gore sirada moodboard var. Bunun icin büyük bir kağıt alin ve topladiginiz tüm örnekler ve fotoğraflari bu kagitin uzerine yerleştiriniz. Eğer tutmak istediginiz veya sizin icin manevi degeri yuksek olanobjeler varsa bunlarinda fotograflarini cekin ve uzerine yerlesterin. Boylece manevi degeri sizi etkilemeden objektif bir sekilde karar alabilirsiniz.

  Son boyayan, iyi boyar!
  Moodboard sayesinde odaniza hangi renklerin uygun oldugunu ogrenmis oldunuz. Yinede boya satın almak için beklemekte fayda var. Ilk once mobilya seçimini ve dekorasyonin kesinlesmesini bekleyin. Cunku mobilyalarin renkleri yani sira doku, strüktür ve biçim olarak diğer özellikleride var.

  Cevre ile ic ice
  Bitişik odalara hoş bir geçiş olduğunda gerçekten başarılı bir tasarim yapmis olursunuz. Büyük bir kontrast oldugu zaman eviniz parçalanmış hissi verir ve evinizin ferahlığı azalır. Bu yuzden farklı alanlarda yinelenen dekoratif objeler veya renk aksanlari yaratilabilirsiniz.

  Yapacaginiz tasarimda başarılar dileriz!